Výber tapety pre divákov: rôzne kombinácie

Pri výbere tapety pre chodbu zostávajú kombinované možnosti vždy ziskové. Kombinácia rôznych textúr, farieb a vzorov hrá naraz dve role. Po prvé, ide o estetickú stránku a po druhé, pre tapety existuje viac funkcií. A to je prospešné pre interiér v každom štýle. Hlavnou podmienkou je nájsť správne triky pre každú izbu.

Ako si vybrať materiál

Prvá úloha, s ktorou človek čelí skôr, ako si zvolíte spúšťanie kombinácie tapety v hale, je výber materiálu. Táto miestnosť nemá žiadne funkcie, ktoré je potrebné spracovať. Preto je jednoduchšie vybrať vhodný finišný materiál.

Existuje veľa tapiet, sú založené na:

 • papiera;
 • vinyl;
 • sklenené vlákna.

Dôležitým prvkom je textúra tapety. Ideálne kombinované materiály s podobnými povrchmi. Takže pri lepení rôznych materiálov môžu vzniknúť ťažkosti, napríklad keď sú spojené dve fólie. Stojí za to pozrieť sa na indikátory vytlačené na štítkoch kotúčov - údaj s hrúbkou by mal zodpovedať. Ak je to iné, môžu sa vyskytnúť problémy s lepením a kombináciou dvoch typov tapiet.

Základné pravidlá dekorácie

Aby ste sa vyhli bežným chybám pri vytváraní interiéru, mali by ste vedieť niekoľko nuans:

 • Ak je izba má malé rozmery, nízke stropy, najlepším riešením by byť kombinované pre hala tapety teplých farbách. Je potrebné zvoliť tie najľahšie farebné kombinácie.
 • Solárna škála je vhodná pre veľké obytné miestnosti. Pridajte do priestoru sofistikovanosti a rozširujte priestor farieb s chladnou podtónovou farbou.
 • Pri výbere tmavých odtieňov musíte brať do úvahy, že absorbujú priestor miestnosti, takže je vizuálne menej.
 • V hale je vhodné použiť pastelové farby. Aby ste sa vyhli nudy, odporúčame vám vytvoriť jasné a neobvyklé akcenty pomocou kombinácie tapiet v obývacej izbe.

Všetky tieto momenty stojí za to prispôsobiť svojim návrhovým nápadom. V procese plánovania musíte mať na pamäti, že tapeta je pozadie pre ostatné dekorové prvky. Nerobte steny do vulgárnych a vyčerpaných obrazov.

Módne nápady pre obývaciu izbu

Pre tých, ktorí chcú vytvoriť nielen pohodlné miesto v dome, ale tiež odstrániť všetky pripomenutie o roku 2017, by mali dodržiavať najnovšími trendmi v interiéri. Najdôležitejšie sú:

 • vzory, ozdoby, ktoré prišli od roku 2016;
 • výšivky, textilné tapety;
 • reliéfne stien;
 • zeleninové výtlačky;
 • kombinujú matné maľby s reliéfom.

Najzaujímavejšia vec je, že všetky tieto prvky sa odporúčajú kombinovať. V roku 2017 sa táto kombinovaná technika považuje za riskantnú. Od roku 2016 sa v trende nového prešiel spôsob zamerania pozornosti na jednu zo stien. To vám umožní manipulovať s veľkosťou miestnosti aj s jej dizajnom.

Ak používate možnosti výbere trendu, musíte zvážiť celkovú stylistiku miestnosti. Často sú prípady, keď jeden kus nábytku zničil celý obraz.

Na videu: varianty kombinovania tapiet.

Metóda vertikálnej kombinácie

Táto kombinácia tapiet v obývacej izbe je najčastejšie používaná. Popularita, ktorú táto metóda získala kvôli jednoduchosti prevedenia, po všetkom "vstúpiť" do vertikálneho pruhu v interiéri veľmi ľahko. V rovnakej dobe, samolepka na plátne bude trvať trochu času. Najlepšie je použiť overené kombinácie farieb. Najuniverzálnejšia je biela v kombinácii s čiernym. Môžete si vziať odtiene týchto farieb, a to pastelové, hnedé, šedé a iné.

Variant tohto čísla je prijateľný. Ale bude to vyzerať lepšie na prízvuk prúžok. Použitie kontrastov pomôže vytvoriť interiér v striktnom a rafinovanom štýle. Je dôležité zvážiť šírku pások. V prípade ostrej opačnej farby by mali byť rovnaké. Ale ak má tapeta tieňované, je lepšie urobiť menej jasné pruhy, dvakrát toľko nasýtených.

Horizont používame

Často návrhári kombinujú tapety v obývacej izbe s použitím horizontálnych pruhov. Táto metóda je zložitejšia a jej implementácia by sa mala riešiť opatrne. Ale výsledok bude stáť za to. Najlepšie zo všetkých, tento dizajn tapety je vhodný pre miestnosť v klasickom štýle. Ideálnou možnosťou je doplniť ich dreveným lemom vo forme panelov.

Najbežnejšou cestou dobrej kombinácie je použitie kombinácie tapiet v obývacej izbe vo forme svetlého vrcholu a tmavého dna. Vytvoriť interiér s kontrastnými farbami je ťažké. Najčastejšie sa uchýlia k zjednocovaniu rôznych odtieňov jedného tónu.

Aby ste skryli spoj dvoch pláten, môžete na ňom lepiť špeciálnu pásku alebo zakryť obrubou.

Postup pri umiestňovaní tapiet na steny je tiež náročný, pretože musíte byť schopní presne vypočítať dĺžku pások a brať do úvahy kĺby, najmä ak má jeden z náterov vzor. Je lepšie zveriť takúto prácu profesionálom, ktorí rýchlo a presne dokončia miestnosť. Okrem toho bude možné zabrániť poškodeniu materiálov a odpadu.

Vložky z tapety

K dispozícii je taká kombinácia: tapeta v hale + kombinované vložky. Táto konštrukčná technika je rozšírená. Jeho hlavnou výhodou nad ostatnými je jeho excentricita a jednoduchosť pri jej realizácii. Takže každý môže dostať pekný obývacia izba s touto technikou.

Existuje niekoľko funkcií, ktoré vám pomôžu navigovať rôznorodosť nápadov:

 • Na dokončenie si môžete vybrať rôzne materiály: textílie, tapety, panoramatické nátery, drevo.
 • Je potrebné kombinovať vložky navzájom, potom nebudú vyzerať smiešne.
 • Ideálne je, keď budú vložené materiály a prízvučné steny rovnaké. To bude robiť interiér viac business-ako.

Tento spôsob kombinácie má inú metódu, ktorá bude tapetu obývacej izby neobvyklá. Toto je takzvaná technika patchwork. Je to oveľa ťažšie realizovať, ale tiež vyzerá viac okázale. Podstatou tejto metódy je, že jedna zo stien alebo časť miestnosti je naplnená kusmi tapiet. Súčasne to urobia aj staré handry z roliek.

Môžete umiestniť handry tapety na povrch v inom poradí: horizontálne, vertikálne alebo všeobecne náhodne. To je krása tejto metódy.

Môžete vytvoriť zoznam odporúčaní, ktoré vám pomôžu pri realizácii projektu patchwork:

 • vyberte príslušné časti tapety pre štylistiku;
 • farebná schéma všetkých použitých segmentov by nemala byť kontroverzná;
 • Stojí za to, že klapky prilepíte na stenu pomocou lepiacej pásky - pomôže to úplne vidieť obraz a zhodnotiť jeho kvalitu.

Nebojte sa pokusov. Dokonca aj tie najviac šialené nápady môžu byť prispôsobené určitému štýlu.

Oddelenie miestnosti do oblasti

Ak je potrebné vykonať zónovanie miestnosti, veľa v hale vášho domu si vyberte kombináciu tapiet. Keďže obývacia izba je tradične najväčšou miestnosťou, tu je miesto, kde môžete ukázať predstavivosť. Univerzálna technika je oddeliť oblasť potravín od miesta na odpočinok. Aby ste to dosiahli, musíte zvoliť správnu kombináciu farieb.

Jedáleň je miestom, kde by potraviny mali byť pohodlné. Takže nič by nemalo rušiť. Tu je najvhodnejší tón s chladnými poznámkami. Môžu vytvoriť správnu atmosféru. Ak chcete relaxovať, mali by ste si vybrať pohodlnejšie jednorazové farby, pretože v tejto zóne by sa mal človek cítiť uvoľnene. Priaznivé budú teplé odtiene príjemných jemných farieb.

Pokiaľ ide o faktúry - aj oni sa môžu hrať. Nepoužívajte vrstvy mnohých rôznych tapiet, stačí vybrať obyčajný materiál a štruktúru látok.

Prvý krok by mal začať výberom pozadia. Vo vnútri obývacej izby je najdôležitejším ukazovateľom. Po vybočení z pozadia stojí za to plánovať zostávajúce prvky. Takže pevné tapety s hladkým povrchom môžu doplniť reliéfne obrazy. Ako dekoratívne prvky je lepšie používať vzory a výtlačky. Táto verzia asociácie tapiet bola módna v roku 2016, ale ešte stále nestráca svoju popularitu.

V procese opravy by mali brať do úvahy nielen dizajn tapety, ale iné veci. Kombinácia by mala zahŕňať steny, nábytok, záclony, malé časti, domáce spotrebiče.

Čo treba vyhnúť

Spojenie niekoľkých obrazov v miestnosti nie je ľahká úloha. Napriek tomu, že existuje veľa pravidiel kombinácie, opakujú sa tie isté chyby. Existujú akcie, ktoré vedú k neetické kombinácie.

Najčastejšie robia takúto chybu pri plánovaní interiérov: malý vzor + lesklý povrch + veľký konštrukčný vzor. Táto kombinácia je príliš chytľavá. Oči sa nebudú môcť sústrediť a dizajn sa rýchlo nudí, najmä ak je paleta tónov povlakov veľmi nasýtená.

Moderný obývacia izba v dome av byte nemôže byť predstavená bez kombinovanej tapety. Sú schopní pridať do každej miestnosti neobvyklosti a štýlu. Súčasne však nesprávne používanie vedie k ostrým a neprimeraným návrhovým rozhodnutiam. Aby sme sa nemali mýliť pri výbere obrazov, stojí za to, aby ste starostlivo premýšľali o kombinácii všetkých prvkov v miestnosti.

Tipy pre výber tapety pre haly (1 video)

Kombinované nápady (44 obrázkov)

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

22 + = 23

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: