Yatak odasının iç kısmında mor duvar kağıdı: kullanışlı kurallar (fotoğraf)

fotoğraf
Menekşe duvar kağıdı ile yatak odasını dekore etmek isteyen insanlara ne önerebilirim? Diğer renkler ile birlikte nasıl yapılır? Bu konuda, yumuşaklığı ve inceltilmesine rağmen leylak renginin baskın kalitesini hesaba katmak gerekir. Böyle bir odada bulunan tüm ek detaylar sadece gerekli aksanların yerleştirilmesine hizmet etmelidir. Bununla birlikte, menekşe gölgesi, büyük miktarlarda kullanıldığında bile baskıcı olarak algılanmaz.

Yatak odasının iç kısmında mor duvar kağıdı: kullanışlı kurallar (fotoğraf)

Fotoğraf 1. Mor duvar kağıdına sahip yatak odası zengin ve ilginç görünüyor, ancak iç mekanın aşırı yüklenmemesi için finişin geri kalan kısmının seçimi çok iyi bir şekilde ele alınmalıdır.

Yatak odasında renk kombinasyonu

İyi sunulan iç mekanda, vurgu nötr bir rengin çeşitli unsurları üzerindedir. Örneğin, odanın çevresi üzerinde yer alan mobilya veya beyaz çömleklerin beyaz döşemesinde. Ayrıca, güzel mor duvar kağıdı, sütlü, pembe, açık kahverengi veya altın tonları ile birlikte görünüyor.

Mor renkte farklı renklerin her kombinasyonu, yatak odasının tasarımında belirli bir yönü karakterize eder ve eşsiz bir atmosfer yaratır.

Sütlü bir gölge ile birlikte, İmparatorluk stilini nazikçe çizer ve odayı görsel olarak genişletir.

 1. Yatak odasının iç kısmında mor duvar kağıdı: kullanışlı kurallar (fotoğraf)

  Fotoğraf 3. Mor duvarlardaki siyah grafik çıkartmaları, iç mekanın çeşitlendirilmesine yardımcı olacaktır.

  Menekşe, tüm renkler gibi, karanlık veya aydınlık olabilen farklı tonlara sahiptir. Bunlar şunları içerir:

  • leylak;
  • lavanta;
  • mor;
  • leylak;
  • ametist;
  • erik;
  • yaban mersini;
  • küpe;
  • böğürtlen;
  • Mürekkep.

  Renklerin kombinasyonuna ek olarak, doku kabartması, parlak ve mat bir yüzeyin kombinasyonu önemlidir. Bu özellikler ne kadar belirgin olursa, iç tasarım daha etkileyici olacaktır.

  Yatak odası menekşe duvar kağıdını seçmek için, odanın büyüklüğü ve genel tarzı ile dikkat etmeniz gerekir. İlginç bir çözüm, leylak renginin parlak, küçük bir öğe olarak kullanılmasıdır. Bu, mor tonlarda dekore edilmiş, yatak başında bir yan duvar veya boşluk olabilir. Yatak odası iç kullanılan duvar kağıdı açık mor ise, o zaman zemin hafif ahşap ile kaplı olması gerekir. Koyu duvar kağıdına sahip bir odada zemin derin ve doygun olmalıdır (fotoğraf 1).

  Kontrast fanlar için siyah ve beyaz fayanslarla dekore edilmiş zeminler uygundur. Yatak odasının bu tasarımı entrika, bilmeceler, hobiler atmosferi yaratacaktır.

  Faydalı kurallar

  Klasik tarzda yatak odasının duvarlarını görsel olarak arttırmak için, iki tip duvar kağıdı, biri mor ve diğerleri - çiçek ya da altın desenli sessiz bir mor renk seçebilirsiniz. Onlar beğeninize göre herhangi bir sırayla yapıştırılır. Monotonik olarak boyanmış duvarın yakınında, bir yatak veya bir dolap vardır, böylece duvardaki süslemeyi örtmezler. Böyle bir yatak odası için mobilya, siyah veya doğal ahşap rengini seçmek daha iyidir. Ayrıca gri veya açık pembe olacak, ancak paletin geri kalanı yerinde görünmeyecek (fotoğraf 2).

  İç mekanda menekşe rengi şu koşulu gerektirir: daha büyük alan hakimiyet alanı, daha açık olan gölge olmalıdır.

  Yatak odasının iç kısmında mor duvar kağıdı: kullanışlı kurallar (fotoğraf)

  Fotoğraf 4. oryantal tarzda renkli tekstil mor renk ile seyreltilmiş - bir genç kız için harika.

  Mor bir yatak odasının içi çok uzun süre odada kalırsanız yorucu bir şekilde hareket edebilir. Bu durumu önlemek için, durumun bazı detayları diğer renkler ve tonlarda karşılanmalıdır. Duvarları siyah bir süs ya da desenle dekore edilmiş yatak odası, tuhaf ve muhteşem görünüyor. Bunun için vinil çıkartma kullanabilirsiniz. Kolayca yapıştırılır ve çıkarılır, böylece her zaman değiştirilebilirler (fotoğraf 3).

  Yatak odasının genel arka planını siyah renk emprenyasyonları ile seyreltmek istenmiyorsa, metalize süs veya çiçek deseni ile duvar kağıdının yapıştırılması tavsiye edilir.

  Yatak odası tasarımı için kullanılan Menekşe duvar kağıdı, tüm çevrenin tasarımında kendi yasalarını dikte eder. Örneğin iç eşyalar farklı bir tonda olmalıdır. Bu kural dikkate alınmazsa, genel durum olumsuz davranır ve asomniaya (uyku bozukluğu) neden olur. Menekşe durumun kesinlikle kontrendike olduğu kategorik olarak söylenemez. Fakat gri veya beyaz bir duvarın arka planına yerleştirilmelidir. İç kısımda seyreltilmiş doygun bir renk perdeler, yatak örtüleri ve yastıklar kullanılarak renklendirilebilir; bunların rengi Afrika tarzında sarı, koyu kırmızı, parlak turuncu olmalıdır (fotoğraf 4).

  Hassas bireylerde morun yoğun kullanımı apati yaratır. Bu nedenle, baskın renk olarak kullanmamalısınız. Bununla birlikte, morun tüm tonları kardiyovasküler sisteme olumlu etki eder. Ve turuncu ve sarı ile kombinasyon halinde benlik saygısı bile artar. Profesyonel tasarımcılar, leylak rengi bir gölge ile duvar kağıdı kullanmayı önerirken, saf menekşe alanı görsel olarak azaltır.

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
  Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

1 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: